Warsztaty przekładów literackich

28.04.2017

W dniach 27-28 maja odbędzie się trzecia edycja warsztatów przekładu literackiego zorganizowanych przez dr. Piotra Czajkę we współpracy ze Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury. Szczegółowy program znajduje się na plakacieNa każde z wydarzeń należy się zapisać (liczba miejsc ograniczona jest do 20):

Osoby, które pomyślnie przejdą rejestrację, otrzymają maila zwrotnego w ciągu dwóch tygodni. Pozostałe osoby dostaną informację, że znajdują się na liście rezerwowej. Prosimy, by w przypadku rezygnacji napisać maila na adres wojciech.drag@uwr.edu.pl.

Wykład gościnny

21.04.2017

Komisja Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu, Kolegium MSI oraz IFA zapraszają we wtorek, 9 maja, o godz. 15:00 do sali 207 na wykład dr Igi Lehman (Społeczna Akademia Nauk, Warszawa) pt. „Stories of crossing linguistic and cultural borders: The case of Polish second language writers".

Wykład gościnny

19.04.2017

Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na wykład gościnny Prof. Tiffany Judy (Wake Forest University, USA)

THE SYNTAX-SEMANTICS OF ADJECTIVAL DISTRIBUTION IN ARGENTINE SPANISH-POLISH SPEAKERS

The present study examines potential age and microparametric effects in childhood bilinguals (currently adults) in an understudied language pairing, Polish-Spanish. Specifically, a Spanish group (N=28) and a Sequential child bilingual (N=22) and a Simultaneous bilingual (N=8) group living in Misiones, Argentina completed 3 experimental tasks assessing their knowledge of thesyntactic and syntax-semantic distribution of adjectives. Results show that, despite several semantic differences related to adjective position, both experimental groups demonstrate knowledge of interpretive constraints that fall out from underlying Spanish syntax. Differences predicted as a result of crosslinguistic influence were not evidenced, yet, contrary to Polish and Spanish, the experimental groups accepted ungrammatical postnominal intensional adjectives significantly more than Spanish speakers.

Poniedziałek 24 kwietnia 2017, godz. 11.30-13.00, sala 208

Sekretariat Studiów Niestacjonarnych

07.04.2017

W dniach 16-23.05.2017 r. (również w sobotę w czasie zjazdu 20.05.2017 r.) Sekretariat Studiów Niestacjonarnych będzie nieczynny. Z pilnymi sprawami proszę zgłaszać się do 12.05.2017 r.