Najnowsze publikacje pracowników IFA

04.09.2017

W ciągu ostatniego roku ukazały się następujące samodzielne publikacje pracowników IFA:

Leszek Berezowski, Christmas Teacher Resources (PWN)

Michał Szawerna, Metaphoricity of Conventionalized Diegetic Images in Comics: A Study in Multimodal Cognitive Linguistics (Peter Lang)

Krzysztof Migdalski, Second Position Effects in the Syntax of Germanic and Slavic Languages (Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego)

Małgorzata Jedynak, Visually Impaired Learners and Selected Correlates of Their Foreign Language Achievement (Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego)

Justyna Deszcz-Tryhubczak, Yes to Solidarity, No to Oppression: Radical Fantasy Fiction and Its Young Readers (Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego)

Nowa książka profesora Leszka Berezowskiego

01.09.2017

Kto pierwszy całował się pod jemiołą? Jak rodzina królewska wylansowała modę na świąteczną choinkę? W którym roku po raz pierwszy wykorzystano wizerunek Świętego Mikołaja w reklamie?

W najnowszej książce profesora Leszka Berezowskiego czytelnicy znajdą odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Publikacja stanowi podsumowanie wieloletnich grudniowych wykładów profesora, prowadzonych dla uczniów gimnazjów, szkół średnich i studentów na temat tradycji świątecznych w krajach anglojęzycznych. Autor przybliża w niej historię angielskich i amerykańskich zwyczajów bożonarodzeniowych, takich jak kolędowanie, ozdabianie domu, wręczanie sobie prezentów.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa PWN:

LEKTORAT – WAŻNA INFORMACJA

13.06.2017

Zgodnie z Uchwałą nr 91/2017 Rady Wydziału Filologicznego od 01 października 2017 studentów wszystkich lat (na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych) obowiązują obniżone w stosunku do obecnych poziomy zaliczenia lektoratu z języka obcego. Nowe wymogi przedstawiają się następująco:

Studia I stopnia (licencjackie) – lektorat rozpoczyna się od poziomu min. A2.1 i kończy egzaminem na poziomie minimalnym B1 lub maksymalnym B2
Studia II stopnia (magisterskie) – studenci kontynuują lektorat, który kończy się egzaminem na poziomie minimalnym B2.1 lub wyższym: B2.2 lub maksymalnie B2+

Szczegółowy opis warunków dotyczących zajęć z lektoratu znajduje się w Uchwale nr 91/2017 Rady Wydziału Filologicznego.

Studia Podyplomowe Angielskiego Języka Specjalistycznego

10.05.2017

Od przyszłego roku akademickiego w IFA uruchomione zostaną Studia Podyplomowe Angielskiego Języka Specjalistycznego pod kierownictwem prof. Marka Kuźniaka. Kandydaci mają do wyboru jeden z pięciu kierunków:
  • język w przekładzie poświadczonym
  • język w biznesie
  • język w stosunkach międzynarodowych
  • język techniczny
  • jezyk medyczny
Zapraszamy na prezentację oferty studiów, która odbędzie się dwukrotnie: w sobotę 20 maja o godz. 17 w sali 207 oraz w czwartek 25 maja o godz. 15 w sali 208.

Więcej informacji znajduje się na załączonym plakacie oraz na stronie internetowej: www.ifa.uni.wroc.pl/spajs.