Warsztaty z firmą DXC

18.05.2018

Zapraszamy studentów do udziału w warsztatach nt. efektywnego zarządzania czasem.

Warsztaty będą prowadzone przez szkoleniowców firmy DXC dnia 24 maja w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego o godzinie 15:00 w sali 404. Logowanie na warsztaty odbywa się przez stronę: goo.gl/hgzWsT

Wykład gościnny

16.05.2018

W czwartek 24 maja 2018 r. Zakład Literatury i Kultury Amerykańskiej zaprasza na wykład gościnny dr Aleksandry Mochockiej z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zatytułowany "How Stories Tell Themselves: A Practical Guide through Storyworlds" i poświęcony narracji transmedialnej.

Dr Aleksandra Mochocka jest adiunktem w Instytucie Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UKW, gdzie prowadzi zajęcia w zakresie m. in. literatury konwergencyjnej, transmedialności, fantastyki i narracji w grach. Należy do Digital Game Research Association (DiGRA) oraz Polskiego Towarzystwa Badania Gier (PTBG).

Wykład odbędzie się o godz. 11.30 w sali 208.

The Department of American Literature and Culture presents a guest lecture by Dr. Aleksandra Mochocka (Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz) entitled: "How Stories Tell Themselves: A practical Guide through Storyworlds," and devoted to transmedial narrative.

Dr. Aleksandra Mochocka is an Assistant Professor at the Institute of Modern Languages and Applied Linguistics at UKW, where she teaches courses on convergent literature, transmediality, speculative fiction and narration in games. She is a member of Digital Game Research Association (DiGRA) and Game Research Association of Poland (GRAP).

Odpowiedzialność zawodowa tłumaczy przysięgłych w Polsce

16.05.2018

Zapraszamy na wykład otwarty gościa specjalnego Studiów Podyplomowych Angielskiego Języka Specjalistycznego, który odbędzie się 19 maja (sobota) o godz. 11.30 w sali 207. Nasz prelegent to Bolesław Cieślik - Naczelnik Wydziału Tłumaczy Przysięgłych przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Tytuł wykładu: "Odpowiedzialność zawodowa tłumaczy przysięgłych w Polsce".