Aktualności

Wykład z zakresu Computational Semantics pt. "Introduction to Vector Semantics"

04.05.2021

Zapraszam wszystkich na wykład z zakresu Computational Semantics pt. "Introduction to Vector Semantics". Wykład odbędzie się w najbliższy poniedziałek (10 maja) o godz. 9: 45-11: 15. Wykład wygłosi prof. Stefanie Dipper z Uniwersytetu w Bochum.

Oto link do spotkania ZOOM w przyszły poniedziałek:

Join Zoom Meeting
https://ruhr-uni-bochum.zoom.us/j/3388845625?pwd=RWdoTnRhSUdHTXJtRUorWGlzYks1Zz09

Meeting ID: 338 884 5625
Passcode: 037732

W przyszłym semestrze planowane są intensywne warsztaty z zakresu Computational Semantics (kilka wykładów/zajęć z prof. Dipper).

Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Błaszczak

Zobacz więcej >

Warsztaty Przekładu Literackiego

04.05.2021

Zakład Translatoryki zaprasza na kolejną edycję Warsztatów Przekładu Literackiego, które odbędą się w dniach 22-23 maja za pomocą aplikacji Zoom. W wydarzeniu wezmą udział najwybitniejsi współcześni tłumacze:

Łukasz Witczak, Dominika Cieśla-Szymańska, Krzysztof Cieślik, Rafał Lisowski, Natalia Mętrak-Ruda, Maciej Świerkocki i Aga Zano.

Organizatorem warsztatów jest dr Piotr Czajka. Szczegółowy program znajduje się na plakacie. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy:

https://forms.gle/HmsAJTVZ3ei6qCUs6

Zobacz więcej >

Drzwi otwarte - 2021

20.04.2021

14 kwietnia mieliśmy przyjemnośc zaprosić uczniów szkół podstawowych i średnich na wykłady w ramach Dnia młodego anglisty (nagrania dostępne są na naszym profilu na Facebooku). Tym razem informujemy maturzystów, absolwentów studiów licencjackich i innych zainteresowanych studiowaniem w Instytucie Filologii Angielskiej o kolejnym wydarzeniu. W sobotę 22 maja odbędą się Drzwi otwarte, na których dowiecie się więcej o studiach i rekrutacji. Mamy zaszczyt poinformować, że wykład wygłosi dr hab. Dorota Kołodziejczyk (więcej informacji na załączonym plakacie). 

Zapisy: https://forms.gle/8v3T2qXhMoHSeZqV8 

W razie pytań prosimy o kontakt z dr Mateuszem Świetlickim (mateusz.swietlicki@uwr.edu.pl

Zobacz więcej >

Old English - wykład

20.04.2021

Chamelinguon Language and Culture Club zaprasza na wykład dr Christine Wallis z University of Manchester pt. ’Subjunctive in Old English manuscripts’. Prelekcja odbędzie się w piątek 23 kwietnia o godz. 18:00 przez Zoom. Formularz rejestracyjny: https://forms.gle/CBpTDuRbqBhWtQfh7

Plakat zaprojektowała studentka IFA Anna Borkowska.

Zobacz więcej >

Moral decisions and ecology - lecture

02.04.2021

Chamelinguon Language and Culture Club zaprasza na wykład dr Susanne Brouwer z Radboud University in Nijmegen pt. ‘The good, the bad and the unfavourable: Moral decision-making in ecological contexts’. Prelekcja odbędzie się w piątek 9 kwietnia o godz. 18:00 przez Zoom. Formularz rejestracyjny: https://forms.gle/ob9ZKJcjzqoHgU5t5

Zobacz więcej >