< Wróć

Poeci brytyjscy we Wrocławiu

26.11.2019

Pracownia literatury polskiej po 1989 roku zaprasza na nowy cykl warsztatów, seminariów i spotkań autorskich na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, poświęcony współczesnej scenie poetyckiej w Wielkiej Brytanii. W ramach cyklu "Poeci brytyjscy we Wrocławiu" - organizowanego pod patronatem i dzięki wsparciu Dziekana Wydziału Filologicznego - każdorazowo gościć będziemy brytyjskich poetów i akademików, którzy opowiedzą słuchaczom zarówno o własnej twórczości, jak i o najciekawszych zjawiskach współczesnej poezji języka angielskiego.

Pierwsze seminarium w cyklu poprowadzi profesor Rod Mengham - poeta, tłumacz i znawca literatury polskiej, wykładowca Uniwersytetu w Cambridge. Otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie odbędzie się 9 grudnia o godz. 15:00 w sali 225 Instytutu Filologii Polskiej (pl. Nankiera 15) i dotyczyć będzie alternatywnych wobec flaneuryzmu figur chodzenia/spaceru oraz szeroko rozumianego krajobrazu jako kategorii formalnej i historyczno-politycznej w dobie antropocenu. Zapraszamy zarówno studentów, jak i doktorantów oraz pracowników naukowych.

Lista materiałów na seminarium dostępna jest pod adresem: https://drive.google.com/file/d/1k0o3L3XD__H1o1KRpj4pzqEXVb4aQmFU/view?usp=sharing.

Tego samego dnia o godzinie 19.00 w Księgarni Hiszpańskiej (ul. Szajnochy 5) odbędzie się spotkanie autorskie prof. Menghama, połączone z czytaniem wierszy. Poprowadzą dr Marta Koronkiewicz i Paweł Kaczmarski.

< Wróć