Sesja naukowa - relacja

28 kwietnia br. Zakład Translatoryki w IFA UWr zorganizował wyjątkową sesję naukową pt.: SZTUKA PRZEKŁADU I SPECJALISTYCZNE ODMIANY JĘZYKA, w czasie której słuchacze mieli okazję zapoznać się z praktyczną stroną wykonywania zawodu tłumacza. Wykłady cieszące się bardzo żywym zainteresowaniem poprowadzili dr Jan Gościński, prof. Artur Kubacki, prof. Julian Maliszewski, prof. Anna Małgorzewicz oraz prof. Aleksandra Matulewska. W przyszłym roku odbędzie się trzecia edycja tego naukowego wydarzenia.

Dzień Młodego Anglisty - VI edycja

27 kwietnia odbyła się w IFA szósta edycja Dnia Młodego Anglisty, w której wzięło udział niemal 200 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W programie znalazły się wykłady dr Małgorzaty Jedynak, dr Agaty Zarzyckiej, dr. Michała Szawerny oraz warsztaty dr Małgorzaty Baran-Łucarz, dr. Wojciecha Drąga i mgr. Krzysztofa Hwaszcza. Organizatorem wydarzenia była dr Katarzyna Sówka-Pietraszewska.

Gościnny wykład prof. Piotra Blumczyńskiego

9 kwietnia odbył się w Instytucie wykład absolwenta IFA prof. Piotra Blumczyńskiego z Queen's University w Belfaście. Tytuł wykładu: "The how of translation".

Lance & Andi Olsen at IFA

On 25-26 March IFA hosted American artists Lance and Andi Olsen, who presented their recent multimodal projects "Theories of Forgetting" and "There Is No Place Like Time", and took part in a Q&A with students. The events were attended by over sixty students and staff members.

"Czy zwierzęta mogą nauczyć się języka obcego?"

W dniu 08.02.2018 r. w IFA odbył się wykład interaktywny dla dzieci "Czy zwierzęta mogą nauczyć się języka obcego?"
    przeprowadzony przez dr Małgorzatę Jedynak. Wykład odbył się w ramach Dolnośląskiego Koła PTN działającego w IFA.
    Dziękujemy dzieciom z SP1 we Wrocławiu za aktywne uczestnictwo w wykładzie.