Wybitny ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich w IFA

Redaktor Wojciech Górecki, były polski dyplomata, nauczyciel akademicki, autor poczytnych reportaży, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich i wybitny znawca Kaukazu objaśniał studentom Uniwersytetu Wrocławskiego, jak współczesny Kirgiz może wrócić na koń –  nieco przekornie w stosunku do tekstu Ryszarda Kapuścińskiego, wedle którego Kirgiz zszedł z konia. Wykład wspólnie zorganizowany był przez IFA oraz Kolegium MSI UWr.

Urodziny Jacka Hugo-Badera w IFA

Redaktor Jacek Hugo-Bader - ikona polskiego reportażu - obchodził w tym roku swoje urodziny w IFA, a przy okazji opowiedział, na czym polega reporterska praca z tekstem, jak ważna jest wytrwałość w docieraniu do źródła informacji, jak robić kwerendy reporterskie i do czego przydaje się reporterskie szczęście. Spotkanie zorganizował IFA wspólnie z Kolegium MSI UWr.

Olympus Perspective Playground we Wrocławiu!

Już 15 lutego, w starej zajezdni tramwajowej „Dąbie”, przy ulicy Tramwajowej, rozpocznie się festiwal kreatywnej fotografii: Olympus Perspective Playground. Ta niesamowita wystawa daje szansę wejścia w świat wyjątkowej optyki i sztuki audiowizualnej, stworzonej przez światowej klasy artystów.

Perspective Playground, w zabawny i artystyczny  sposób pokazuje, jak duże znaczenie mają światło i technologie optyczne, będące znakiem rozpoznawczym  produktów marki Olympus: aparatów fotograficznych, zaawansowanych urządzeń medycznych oraz innowacyjnych rozwiązań dla nauki. Inspirująca wystawa sztuki stanie się fotograficznym placem zabaw i dostarczy niezapomnianych wrażeń. Zwiedzający  nie tylko przetestują aparaty OM-D oraz PEN, lecz także wydrukują swoje ulubione zdjęcia, doświadczą malowania światłem oraz wezmą udział w wielu warsztatach i wydarzeniach, organizowanych także wieczorami. Każdy z uczestników otrzyma w prezencie kartę SD ze zdjęciami, które sam wykonał na miejscu.

Wystawa potrwa do 10 marca 2019. Można ją oglądać przez cały tydzień, od poniedziałku do środy w godzinach 11 – 21, a od czwartku do niedzieli od 11 do 23.  Wydarzenie jest bezpłatne, wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie organizatora: https://my.olympus-consumer.com/perspective-playground

Olympus wyróżniającym się wrocławskim pracodawcą!

W lipcu 2018 powstał we Wrocławiu nowy oddział firmy Olympus Europa – Olympus Business Services Sp. z o.o. (OBSE). Centrum biznesowe wspiera partnerów Olympus z regionu EMEA w zakresie finansów,  zarządzania łańcuchem dostaw oraz zarządzania zamówieniami i obsługą klienta.

OBSE jako pracodawca działający w obszarze rozwijającego się przemysłu technologii medycznych, oferuje miejsca pracy o dużym potencjale rozwoju, a także możliwość bycia częścią zespołu budującego od podstaw nowoczesne centrum biznesowe.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy: https://www.olympus.pl/company/pl/kariera/oferty-pracy/.

Christmas carols at IFA

On 19 December, students and staff from the English and Dutch departments gave their annual concert of Christmas carols in several languages.

Cykl warsztatów szkoleniowych - relacja

W dniach 23.10, 13.11 i 27.11 odbył się w IFA cykl warsztatów szkoleniowych dot. alternatywnych metod nauczania, komunikacji oraz tutoringu, w którym wzięło udział ponad stu studentów i pracowników uczelni. Organizatorami wydarzenia byli prorektor ds. nauczania prof. Ryszard Cach oraz Kolegium Miedzyobszarowych Studiow Indywidualnych.