Debata o gender

15 marca 2017 dr Elżbieta Klimek-Dominiak, prof. Teresa Kulak i prof. Edyta Zierkiewicz wzięły udział w Otwartej Debacie Akademickiej o gender w naukach humanistycznych na zaproszenie Dziekana Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych, prof. Przemysława Wiszewskiego. Zapis debaty dostępny jest poniżej:

DMA2017

7 kwietnia odbyła się piąta edycja Dnia Młodego Anglisty. Impreza skierowana była do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych. Na ten dzień nasz Instytut przygotował szereg zajęć dla gości. Uczniowie szkół podstawowych mogli uczestniczyć w wykładzie dr Małgorzaty Jedynak „Czy zwierzęta mogą się uczyć języków obcych?” lub w warsztatach z wymowy „My first adventure with English pronunciation” prowadzonych przez dr Małgorzatę Baran-Łucarz.

Szkoły gimnazjalne zostały zaproszone do wysłuchania wykładu dr Doroty Klimek-Jankowskiej “Why does it pay to know many languages?”. Następnie gimnazjaliści wzięli udział w konkursie lingwistycznym.

Jak każdego roku, Dzień Młodego Anglisty cieszył się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy w następnym roku!

Creative Writing/Creative Play Workshop at IFA

On 27-31 March the Institute hosted David Leslie Urion from the Arctic University of Murmansk, who conducted a workshop entitled "Creative Writing/Creative Play". The participants - ten IFA students - took part in lots of fun activities including a visit to the puppet theatre.

Wrocław does business

Dnia 16 stycznia 2017 r. w Instytucie Filologii Angielskiej odbyły się warszaty pt. “Wroclaw does business”. W ramach warsztatów przedstawiciele dużych firm, które mają swoje centra biznesowe we Wrocławiu, tj. IBM, HP Inc Polska, UPS oraz UBS, przeprowadzili zajęcia rozwijające praktyczne umiejętności oraz kompetencje przydatne na rynku pracy w nowoczesnym biznesie. W warsztach wzięło udział około 100 studentów z filologii angielskiej, germańskiej, niderlandzkiej oraz romańskiej.  Instytut Filologii Angielskiej współorganizował to wydarzenie wraz z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Dziękujemy wszytskim studentom za tak liczne uczestnictwo.

O samym wydarzeniu więcej można poczytać w tym linku: http://www.wroclaw.pl/does-business/

Carols at IFA

On 15th December, for the eleventh time in a row, Elaine Horyza and Jason Schock organised a carol-singing event at the Institute. Congratulations and a massive thank-you to Elaine and Jason as well as to all the singers (23 in total!) who contributed to this year's spectacular performance!