Masterclass z Grahamem Mastertonem

On 21 July British writer Graham Masterton gave a masterclass to IFA students. He talked about the ins and outs of creative writing and the experience of producing works ranging from horror fictions to sex instruction manuals. The event was co-organized by  "Rozczytana Aglomeracja".

Warsztaty tłumaczeniowe

W dniu 11 czerwca br. prof. Michał Garcarz przeprowadził warsztaty tłumaczeniowe dla uczniów I LO im. W. Broniewskiego w Bolesławcu. Cieszące się dużym zainteresowaniem uczniów wydarzeniejest kolejną inicjatywą Zakładu Translatoryki IFA UWr. kierowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych w regionie i nie tylko.

Notka ze strony Szkoły:

Meeting with Nathan Alling Long

American experimental writer Nathan Alling Long is coming to IFA to read from his new collection of microfictions The Origin of Doubt. The Q&A will focus on the specificity of microfiction as a literray genre. The meeting will take place at 5 pm on 21 June.

prof. Molly Brodak

3 czerwca w Instytucie gościliśmy prof. Molly Brodak, która wykłada literaturę angielską na uniwersytecie Augusta State University w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych. Prof. Brodak podróżuje obecnie po Polsce w ramach stypendium Emory University oraz The National Endowment for the Arts, zbierając materiały do swojej kolejnej książki, która stanowić będzie pamiętnik z podróży sentymentalnej do kraju pochodzenia jej dziadków. W czasie wizyty w IFA prof. Brodak odwiedziła grupę studentów drugiego roku niestacjonarnych studiów magisterskich, podczas ćwiczeń z konwersacji. W czasie tych zajęć prof. Brodak przedstawiła swoją dotychczasową twórczość autorską, opowiedziała o powstającej książce oraz prosiła studentów o ich opinie dotyczące wartości kultury, tradycji oraz historii wsród młodych Polaków. Teraz czekamy z niecierpliwoscią na nową książkę.

Graham Rawle w IFA

On 14 and 15 May British artist Graham Rawle gave lectures entitled "Writing with Scissors", during which he presented the collage method used in his most acclaimed novel "Woman's World". The events were attended by close to 80 students and staff members.